Jak na rozvody topení?

04.10.2022

Bez rozvodů topení se neobejde téměř žádná domácnost. V každém případě se jedná o práci, do níž není vhodné se pouštět svépomocí, ale svěřit ji profesionálům.

Na pohled nenápadné, v reálu ale velmi funkční. Tak by dle odborníků měly vypadat rozvody topení. Nejenom kvůli kvalitě odvedené práce, ale také zákonným normám, které je třeba dodržet.

Vybíráme rozvody topení

Moderní rozvody topení je možné propojit s fotovoltaický systémem, tepelným čerpadlem či klasickým kotlem. Ještě před tím je však třeba rozvody topení vybrat. Jak na to?

Radiátory, nebo podlahové topení?

V první řadě si rozmyslete, jaký topný systém bude pro vaši nemovitost nejlepší. Plánujete topit v radiátorech? Oslovilo vás podlahové topení? Každý je zdrojem jiného druhu tepla. Jiné jsou také možnosti jejich ovládání. Zatímco radiátor je možné ovládat otočným knoflíkem, podlahové vytápění takovou možnost nemá.

Kovové versus plastové

Důležitý je také materiál, z něhož jsou topné rozvody vyrobeny. Samotné potrubí můžete mít buď kovové či z plastu. To se na rozdíl od kovového nezanáší ani nekoroduje, a tím pádem déle vydrží. A navíc je ve srovnání s kovovým řádově levnější. Velmi odolné jsou především trubky z polypropylenu vynikající především extrémně teplotně a tlakovou odolností.

Nejste si jisti, jaký topný systém pro vás bude nejlepší? Poraďte s instalatérem či specialisty, kteří topné systémy instalují. To vám jistě nabídnou nejvhodnější řešení právě pro vaši nemovitost.